11 Ağustos 2018 Cumartesi

Emlak Konut GYO bu yıl 7 milyar TL ciro hedefine ulaşmayı planlıyor!

Dağ Mühendislik’in, Emlak Konut güvencesiyle Kartal Yakacık’ta inşa ettiği ‘Tual Adalar’ projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2016 yılı için 1.5 milyon metrekareyi bulan 11 bin satış hedefi, 7.6 milyar lira da ciro hedefi koyduklarını vurgulayarak, bu yıl kar beklentilerinin yaklaşık 1.5 milyar lira seviyesinde olduğunu söyledi. Kurum, geçen yıl iki seçim yapıldığını anımsatarak, Emlak Konut olarak 2015’i 950 milyon lira karla kapattıklarını, hedef olarak belirledikleri satışları yakaladıklarını aktardı. 

2015’te 12 ihaleden 18 milyar 


Geçen yıl 12 ihale yaptıklarını hatırlatan Kurum, “Bunların toplam satış değeri 6 milyar dolara yaklaştı, bu da yaklaşık 18 milyar lira. Buradan Emlak Konut payı da minimum 7 milyar lira olarak gerçekleşti. Bu süreçten itibaren 2016’da bunların çoğunun lansmanı gerçekleşecek. Bu durum hem sektöre hem alıcılara daha iyiyi nasıl yaparızın çabası” diye konuştu. 

Gayrimenkul sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu anlatan Kurum, buranın sürekli canlı tutulması ve belirli bir programla yönetilmesi gerektiğini bildirdi. 

Tual Adalar Projesi’ne değinen Kurum, projeye ciddi bir ilgi olduğunu ve satışa çıkan 471 konutun 100’e yakınının ön satışta alındığını ifade etti. Alt gelirden, orta gelirden ve orta gelirin üstünden herkese hitap eden projeler yapmak istediklerini dile getiren Kurum, böyle projelerle Hoşdere gibi bölgelerin de değerlendiğini bildirdi. Kurum, bütün konutları alt gelir gruplarına satamayacaklarını, bütün gelir gruplarına hitap eden projeler ürettiklerini anlattı. 

Yüzde 92’si ada manzaralı 


Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ ise projeyi çok rekabetçi fiyatlarla satışa çıkardıklarını belirterek, toplamda 555 konut olan projeden 471 konutun satışa çıktığını ifade etti. Vatandaşların üst kaliteye uygun fiyatla ulaşabileceği bir proje tasarladıklarını dile getiren Dağ, “Zemin katlardan itibaren konutların yüzde 92’si ada manzarası gören bir lokasyona sahip. Bölgedeki hastane ve okullara da ulaşım kolay. Sabiha Gökçen Havaalanı’na 12 dakikada ulaşıyorsunuz” dedi. Dağ, projeyi 2018’in ilk aylarına tamamlamayı hedefl ediklerini kaydederek, "Metrekare fiyatlarımız 4 bin 400 liradan başlıyor” dedi.

Anadolu'ya devlet desteğiyle yatırımlar yapılmalı 
Emlak GYO gibi güçlü firmaların, devlet desteği ile fazla kar amacı gütmeden Anadolu için girişimde bulunması gerektiğini kaydeden Kurum, Kocaeli, Niğde ve Nevşehir için projelere başladıklarını belirtti. Bu projeyi 55 dönümlük bir alanda gerçekleştirdiklerini ifade eden Kurum, “Anadolu yakasında hükümetin, kamunun yaptığı projeler çok cazip hale geldi. Avrupa yakasında ihtiyacı karşılayacak alanlar var ama Anadolu’da yok” şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme