17 Şubat 2016 Çarşamba

Evlilik ve Aile İlişkileriEvlilikte yaşam kalitesi açısından toplumsal öğeler baskın hale gelebiliyor ve aile içerisinde problem sıkıntı yaşandığında kadın bazen geri adım atamıyor ve ekonomik özgürlüğü olmadığı için kadın sıkıntı çekebiliyor.


Evlenildiğinde ve kendilerini tanımaya başladıklarında iki kişi aile içerisinde birbirlerine yetemediklerini düşünebiliyor ve evlilikte tatmin olamama gibi sorunlar meydana gelebiliyor. Evliliğin bir hedefi olması güzel bir düşünce ama nasıl hedefler olabilmeli. Her aileni farklı hedefleri olabilir nihayetinde insanlar mutlu olmak için evleniyorlar boşanmak için evlenmiyor topluma bakıldığında boşanmaların artığını görüyoruz buna bakıldığında mutlu çiftler ile mutsuz çiftler arasında ne fark var? Evlilik olmadan önce kişiler ilk önce kendilerini yetiştirmeli çünkü iki yarımdan bir tam olmuyor maalesef.

Eşler genellikle birbirlerini suçluyorlar ve karşı taraf suçlanıyor ve bir şekilde sorunlar ile baş edemiyorlar ve evlilik yavaş yavaş çatırdamaya başlıyor.

kaynak  https://www.radyodinle.online

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme